siluet

Přihlášení

Jméno:
Heslo:

Informace o firmě

Firma Topol Pro spol s r.o. vznikla na podzim roku 1995 vyčleněním z uskupení Help Service. Zakládající osoby, převážně z řad programátorů (namátkou Oldřich Šmíd, Jiří Meško, Petr Kunz), se podílely na zrodu původního českého gis systému TopoL (v současnosti Topol Software) a pomáhali formovat počáteční podobu tuzemských lesnických digitálních standardů, zatímco stáli stráž u kolébky české lesnické digitální kartografie.

Činnost firmy se zprvu zaměřovala na aplikační nadstavby nad dříve zmíněným TopoLem, posléze vyvinula vlastní objektový systém Orbis, používaný nyní jako jádro většiny současných aplikací.

Úspěšně překonala nepříliš slavný pokus o jednotný taxační software s podporou státních dotací a někdy v té době se k ní připojil i Ing. Zbyšek Malík s prvotními verzemi svého Taxu. Tím se kruh uzavřel.

V současnosti Topol pro poskytuje komplexní služby v oblasti programového a konzultačního zajištění tvorby lesních hospodářských plánů, Spolupracuje se soukromými i státními institucemi v oblasti lesnictví. V jejím repertoáru jsou aplikace pro sběr dat, přípravu mapových podkladů, velkoformátové tisky i drobnější díla související s vyjmenovanými činnostmi.